Dnešní bankovní svět je doslova přesycen nejrůznějšími bankovními společnostmi. Zejména u nás, v České Republice, došlo k masivnímu rozvoji po roce 1989 a za bezmála 25 let se u nás vyvinula více než desítka různých bankovních společností (ať už samostatných, či fungujících pod hlavičkou velké korporace, jakožto dceřiná společnost). Nikoho pak asi nepřekvapí, že se všechny od sebe až tak úplně neliší – služby jsou podobné, kurzovní lístky více méně také a jediné, v čem se banky leckdy opravdu liší, jsou úrokové sazby. A právě na úrokové sazby se dnes podíváme u jedné z předních bank v ČR – Era.

Úrokové sazby od Era

Era své úrokové sazby všech produktů vměstnala do jednoho jediného PDFka, které si můžete zdarma stáhnout na stránkách banky, nicméně mi doporučujeme si nechat zobrazit přímo úrokové sazby služby, o kterou máte zájem. Ušetříte si tak práci s hledáním a co se týče rozhraní, je klasické zobrazení dost přehlednější.

Era účet

Nejklasičtějším produktem je asi Era účet. Ten může nabídnout u klasických osobních účtů úrokovou sazbu 0,01%. U kontokorentu pak 17,9%. O něco výhodnější jsou pak tzv. první konta, kde můžete dosáhnout úrokové sazby i 1,4%. pokud na účtu budete udržovat stálý zůstatek nad 5000 korunami. Obecně jsou nabídky pro podnikatele a pro studenty o něco přívětivější a umožňují snazší start do života i do podnikání.

Era spořící účty

Spořící účty jsou na tom už o něco lépe. Era červené konto nabízí úrokovou sazbu 0,1%  pro částky do 50 000 korun. Nejvýhodnější je pak mít stálý zůstatek na kontě od 50 do 500 tisíc korun, kdy dosáhnete zvýhodnění až 1 celého procenta.

Zvýšenou pozornost byste určitě měli věnovat i úrokovým sazbám u hypotečních úvěrů. Při správném navolení splátek a doby splatnosti můžete ušetřit i desítky tisíc korun na úrocích. Za nejvýhodnější se dají označit hypotéky s dobou splatnosti 3 let.