Vítejte u pokračování našeho projektu, ve kterém se Vám snažíme představit ty nejzajímavější služby a společnosti finančního trhu. Dnes jsme se zaměřili na termínované vklady.

Princip

Pro případ, že jste se s tímto pojmem setkali poprvé, vysvětlíme Vám i celý princip – termínované vklady jsou bankovní vklady, které se vyznačují vyšším úročením oproti ostatním vkladům. Typický je pro ně i delší časový horizont, kdy si vložíte do banky určitou částku s pevně stanoveným úrokem na pevně danou dobu.

Nejvyšší úroky

Nyní ale přejděme ke společnostem, jež tuto službu nabízejí. Klíčový je téměř je ve všech případech dosažitelný (ne teoretický, který můžete často vidět v reklamách) úrok. Na základě údajů hned z několika různých zdrojů jsme došli k zajímavému zjištění, že nejvyšší úroky nenabízí téměř žádná z „profláknutých“ společností. Na prvním místě se objevilo ANO spořitelní družstvo, kdy můžete dosáhnout na úrok 5,05%, což je opravdu hodně. Na druhém místě pak CREDITAS, spořitelní družstvo, kdy ve službě „Podřízený vklad“ (jedná se o termínovaný vklad) dosáhnete úroku rovných 5%. Dále už se úroky pohybují shodně kolem 4% – za zmínku ale určitě stojí třeba AKCENTA, Metropolitní spořitelní družstvo, či ERB a Artesa.

Pokud tedy uvažujete nad termínovaným vklady, výše uvedené společnosti byste rozhodně neměli opomenout.