Tuto situaci zná asi každý – chceme si sjednat jednoduchý spořící účet u obligátní bankovní společnosti. Úspěšně si na pobočce dohodneme podmínky a podepíšeme smlouvu, načež nás za měsíc nemile překvapí množství leckdy až absurdních poplatků, které samo sebou musíme uhradit. To všechno jen díky nepřehlednému a nesystematizovanému sazebníku poplatků. To vše se ale teď může změnit, protože s revolucí přichází společnost Era, jejíž sazebník poplatků má od nepřehledného a nesystematizovaného hodně daleko.

Možnosti vyhledávání v sazebníku poplatků

Celkově na výběr ze 2 možností – stáhnout si kompletní sazebník poplatků ve formátu PDF a prokousat se mnohými známými i neznámými pojmy, či si jednoduše kliknout na službu, která Vás zajímá. Pro většinu uživatelů asi bude mnohem příjemnější druhá varianta, neboť  je jednodušší, přehlednější a nepříliš náročná na pojmy z finančního světa.

Sazebník poplatků u osobního účtu

Pojďme se podívat na nejvyhledávanější sazebník poplatků vůbec – sazebník poplatků u osobního účtu era. Díky přehledné tabulce se dozvíte, že třeba založení osobního účtu máte u Era zcela zdarma, nicméně za vedení již musíte každý měsíc platit 34 korun. A to rozhodně není všechno – platba kartou v obchodě = 8 kč, vyhotovení a odeslání papírového výpisu z účtu = měsíčně 13 korun atd.

Další služby

Sazebník poplatků si také doporučujeme pročíst v případě, že se chystáte založit červené konto. Možná Vás tak překvapí, že založení, vedení a zrušení účtu je kompletně zdarma. Prakticky zde platíte jen za hotovostní zpracování peněž připisovaných na účet, a to sice za poplatek 12 korun.

To samozřejmě není ani zdaleka všechno – účty k podnikání, eurokonto, online účet, či termínované vklady od Era… to vše a mnohé další služby obsahuje sazebník poplatků. Pro vyhledání absolutně nejlepší nabídky doporučujeme vždy porovnávat právě poplatky, které se odvíjejí od sazebníků poplatků jednotlivých bank – docílíte tak úspor i několika set korun ročně.