Jak asi už dobře víte, nová společnost Era spadá pod Poštovní spořitelnu, která je zase součástí Československé obchodní banky (ČSOB). Samotná Era se snaží působit nezávisle, avšak některé nabídky, jako je třeba růstový fond, jsou s ČSOB velice spjaty. My se dnes rozhodli zaměřit právě na růstový fond, o kterém Vám v následujících několika řádcích řekneme několik podstatných informací.

Pro jaké zákazník je vhodný?

Odpověď zní pro ty, kdo se nebojí. Pouštět by se do něj měli zejména podnikatelé, kteří potřebují zhodnotit svá aktiva a nebojí se zvýšeného rizika (kolísání trhů…).

Výhody

Jaké jsou hlavní výhody růstového fondu? Největší výhodou je zřejmě široká diverzifikace portfolia. To v kostce znamená, že majetek fondu je rozložen hned do několika podílových fondů. Dále je zde možný velmi vysoký výnos a fond je vhodný pro pravidelné investice i pro jednorázovou investici při budování portfolia.

Nevýhody

No a jaké jsou nevýhody? Největší nevýhodou je asi nulová garance zisku. Hodnoty cenných papírů se neustále vyvíjejí a nikdo Vám nedokáže slíbit zaručený zisk. Dále pak inflace, nárůst/pokles hodnoty měn a některé další.

Pro kompletní informace doporučujeme navštívit Era pobočku, kde Vám poradí školení profesionálové.

Závěrem vyplývá, že Era růstový fond je vhodný zejména pro podnikatele, jež se nebojí zariskovat pro větší zisky.