Banky jsou v dnešní době mnohem komplexnější, než kdy předtím. Kromě tradičních služeb, jako jsou půjčky a hypotéky, si dnes můžete sjednat i pojištění, či třeba směnit peníze. My jsme se dnes zaměřili na společnost Era, která nabízí poměrně výhodné kurzy výměny světových měn.

Údaje na kurzovním lístku

Cena světových měn se samo sebou neustále vyvíjí a žádná banka si nemůže dovolit mít fixní sazby měn byť i jen po celý týden, natož teprve třeba po celý rok. Z toho důvodu se zavádí tzv. kurzovní lístek, který nás, zákazníky, informuje o momentální ceně jednotlivých měn. Zpravidla obsahuje min. 2 základní atributy u každé z měn – nákup a prodej. Je více než pochopitelné, že žádná banka nebude kupovat měnu za vyšší peníze, než jí sama prodává, neboť by to znamenalo prodělek – proto je vždy nákup „buy“ alespoň o trochu menší, než samotný prodej „sale“.

Kurzovní lístek od Era

To vše a mnohé více můžete najít právě u kurzovního lístku od Era. Ten nabízí přehled celkem 16 světových měn (od dolaru, přes euro, až po švýcarský frank…), které můžete každý den nakupovat a prodávat. Pokud tedy víte, že se chystáte odjet do zahraničí v horizontu několika měsíců a chcete ušetřit, je dobré si ohlídat kurz dané měny a pokusit se ho nakoupit za co možná nejmenší cenu. Samozřejmě nikdo nedokáže odhadnout chování trhu natolik, aby nakoupil skutečně nejlevněji a prodal za co nejvyšší cenu (kdyby ano, byl by miliardář…), nicméně Era nabízí i možnost si zpětně zobrazit hodnoty kurzovních lístků až do horizontu několika let. Pokud tedy vidíte, že Vaše měna stále klesá už několik dní, možná se vyplatí ještě chvíli počkat a pak si směnit, kolik potřebujete. Opačně to platí v případě, že byste chtěli prodávat.

Pokud byste stále byli v oblasti kurzu měn stále nejistí a měli jakékoliv otázky, můžete kontaktovat info linku společnosti Era, kde s Vámi operátor celou situaci ochotně vyřeší.