O službách české bankovní společnosti Era Vám už nějaký ten čas poskytujeme nejaktuálnější informace. Dnešek rozhodně nebude výjimkou, protože jsme se rozhodli napsat něco málo o Era kontokorentu.

Limity kontokorentu

Nejdříve několik základních informací o kontokorentu. Era kontokorent je v úvěrový limit k Era osobnímu účtu. Limit se pohybuje od 2000 do 100 000 korun a celkově je odvozen buď od pravidelných vkladů na účet, či dle výše Vašeho příjmu. Úroky pak platíte jen z té části limitu, kterou skutečně vyčerpáte.

Kdy si tedy vybrat Era kontokorent? Vhodný je zejména pro lidi, kteří mají čas od času problém vyjít s penězi, a hodila by se jim jistá rezerva na přečerpání účtu. Typickou cílovou skupinou jsou např. studenti.

Další důležité informace

Jistě by se ale hodily podotknout i další informace, které byste před podepsáním smlouvy měli vědět. Pokud vyčerpáte částku z poskytnutého kontokorentu, musíte jí splatit vždy alespoň jednou za půl roku. Pamatovat byste měli i na poplatky, které činí 19 korun měsíčně. Pozor byste si měli dávat i na úrok, který činí nemalých 17,9% za rok.

Nezbytnosti nutné k založení

I když toho opět není moc, co by ERA k založení kontokorentu potřebovala tak i přesto tu pár věcí je.

Takže za prvé: Osoba zakládající si kontokorent musí být svéprávná. Druhá podmínka je samozřejmá: Vyplnit si žádost o zřízení kontokorentu. Máte-li založený osobní účet od ERY, tak si lze vzít kontokorent to 20 000 Kč bez toho, aby jste museli dokládat své příjmy.

V případě, že osobní účet u ERY nemáte musíte doložit 2 doklady totožnosti a doložit Vaše příjmy.

Sjednejte si kontokorent online

Nejjednodušší způsob jak si zřídit kontokorent je online. Přihlaste se ke svému účtu. Poté stačí kliknout na tlačítko „Sjednat on-line“. Vyplňte všechny kolonky formuláře. Zašlete svůj výpis příjmů co nejdříve, aby ke schválení došlo co nejdříve. Pak už jen čekejte jestli dojde k schválení nebo k zamítnutí.

Samozřejmě výhody a nevýhody jsou velmi relativní pro každého z nás, proto doporučujeme prodiskutovat konkrétní nabídky se zaměstnanci na Era pobočkách.