Erasvet.cz – Změny elektronického bankovnictví k 1.4.2015

Era, člen skupiny, jež pracuje pod značkou ČSOB, se rozhodla od 1.4.2015 změnit své podmínky a dochází ke změně a rušení několika služeb. Nakolik budou zásadní a skutečně ovlivní koncové uživatele? To se můžete dozvědět v následujícím článku, neboť jsme si pro Vás, naše čtenáře, připravili stručný přehled změn, které nás za necelý měsíc čekají.

Konec mobilního bankovnictví

Asi největší změnou projde elektronické bankovnictví. Era ve svém prohlášení na svých oficiálních stránkách uvedla, že po 14 letech končí s poskytováním služby „Era mobilní bankovnictví“. Toto rozhodnutí odůvodňuje tím, že je zmíněná služba málo využívána a nevidí v ní takovou budoucnost, jako tomu bylo v letech předchozích. Se zrušením mobilního bankovnictví zanikají také spjaté služby, jako je zasílání šifrovaných SMS zpráv, nebo hlasové služby Era telefonní bankovnictví, odkud bylo možné pasivně spravovat účet (ve smyslu zjišťování stavu banky a účtu).

Krok kupředu, nebo zpět?

Tato rozhodnutí jsou pro nás poněkud překvapivá, neboť, stejně jako většina bankovních institucí, my považujeme mobilní bankovnictví za budoucnost. Samozřejmě, dnešní zabezpečení chytrých telefonů je na úrovni nic a nula, nicméně fakt, že každý chce mít svůj účet neustále po ruce a moci ho spravovat, je neoddiskutovatelný. Nakolik se změna projeví jako špatný, nebo dobrý krok, uvidíme v horizontu příštích let.

Změna defaultních limitů

Co se týče samotného elektronického bankovnictví (nikoliv jen toho mobilního), dochází ke změně limitů. Pokud si tedy sami nenavolíte konkrétní denní limity pro provedené transakce za danou službu + týdenní limity transakcí, budou defaultně upraveny na hodnotu 50 000 Kč na denní limity a 80 000 Kč za týdenní limity. Jak už jsme uvedli, to se ovšem netýká uživatelů, jež mají své limity již nastavené na svou konkrétní hodnotu – tzn. nevyužívají defaultních limitů. Samozřejmostí je, že pokud Vám nově nastavené limity nebudou vyhovovat, můžete si je kdykoliv přenastavit skrze internetové bankovnictví, nebo na pobočkách Era.

Kompletní znění nových obchodních podmínek pro internetové bankovnictví najdete ZDE.