I přes nepříznivé platy drtivé většiny z nás se musíme stále častěji ohlížet na budoucnost. Je potřeba se zajistit na stáří a v neposlední řadě také efektivně ušetřit peníze pro naše potomky. My si tento fakt uvědomujeme a i proto Vám dnes přinášíme článek o Poštovní spořitelně a její síti poboček Era, které nabízejí mnoho bankovních služeb, včetně spořících účtů. Pokud se tedy chcete dozvědět více a začít konečně myslet na budoucnost, čtěte dále.

Červené konto

Era si pro své klienty připravila tzv. Era červené konto, které slouží v podstatě jako jednoduchý účet pro všechny druhy klientů. Jeho hlavním účelem je mít peníze stále po ruce a navíc je i zhodnocovat. Tento druh účtu se hodí zejména pro ty, jež mají trvalý příjem a zůstatek na účtu přes 50 000 korun, kdy úroková sazba dosahuje hodnoty 1,1%.

Termínovaný vklad

Druhým typem je Era termínovaný vklad. Ten se vyznačuje svou časovou specifitou. Jednoduše vložíte na účet peníze, vyberete si dobu, po kterou je chcete mít na účtu uloženy a na základě těchto údajů dostanete fixní úrokovou míru, kterou budou Vaše finance zhodnocovány. Úrokové míry jsou ale velice malé a proto se tento druh spoření hodí zejména pro spoření s vysokými částkami.

Dětské spoření

Nejvýhodnější spoření pro děti je takzvané ,,Era první konto´´. Je zde výhodné úročení pro deti, aby při vstupu do dospělosti měly nastřádané nějaké ty penízky. Hlavní výhodou je pásmové úročení a možnost použít peníze v případě nouze bez nějakých poplatků. Za zmínku také stojí, že se dá toto konto od desátého roku dítěte převést na osobní účet a automatick zařazení do takzvaného ,,ERA klubu´´ ve kterém Vám členství přinese spoustu výhod.

Stavební spoření

Chcete si část svých peněz dávat stranou, aby jste si pak mohli pořídit pěkné bydlení? Není problém ERA nabízí i stavební spoření a díky tomu zhodnotíte své úspory pro budoucí investici do bydlení.

Mezi hlavní výhody patří opravdu velký roční úrok. V případě, že se rozhonete začít už stavět a ještě jste nenaspořili celou částku, tak je možné využít takzvaný úvěr ze stavebního spoření se zafixovaným úrokem. Ani snad nemusíme zmiňovat, že při založení nové smlouvy máte řadu bonusů.

Tak jste se rozhodli, že si tento produkt objednáte a asi se ptáte co k tomu budete potřebovat. Upřímně – skoro nic a když říkáme skoro nic myslíme to Vážně. Bude Vám stačit pouze nějaký průkaz totožnosti – občanka či pas.