Vítejte u dalšího pokračování našeho informačního putování po světě financí a bankovních institucích. Dnes jsme se zaměřili na Českou spořitelnu a její službu Era. Ta nabízí bankovní služby pro obyčejné, ale i náročnější zákazníky.

3 stěžejní produkty

Základem se dají služby rozdělit do 3 kategorií – Era osobní účet je účet, ke kterému budete mít neustálý přístup, platební kartu zdarma a mnoho dalších výhod. Era červené konto zas zaujme lidi, kteří chtějí se své peníze uložit a zúročit úrokovou sazbou až 1,1%. V neposlední řadě je tu pak Era půjčka, kdy si můžete půjčit na cokoliv, upravovat datum splatnosti apod.

Internetbanking

Hlavním tématem ale bude Internetbanking, konkrétně Era portál, do kterého se můžete přihlásit v případě, že máte účet u České spořitelny. Samotný portál však není internetbankingem – do toho se zde pouze odsud přihlašujete.

Přihlášení do klasického bankovnictví

Jako přihlašovací údaje Vám poslouží uživatelské jméno (při první návštěvě zadáte 8-místné identifikační číslo) a heslo (při první návštěvě PIN). Údaje si v budoucnu budete moci měnit. Po přihlášení pak máte kompletní správu svých financí na jednom místě, nemusíte chodit na pobočky, ani vyřizovat dlouhé telefonáty. Pro maximální pohodlí byla nedávno uvolněna Era Smartbanking. Díky této aplikaci budete mít přehled o svých financích i na svém chytrém telefonu.

ERA Max homebanking poštovní spořitelny

Máte-li firmu, tak ke svému firemnímu bankovnictví se dostanete přes službu Max homebanking. Je určená především pro malé, střední i větší firmy. K přihlášení budete potřebovat nejen identifikační číslo a pin, ale také takzvanou čipovou kartu.

Čipová karta

Jestliže si otevřete firemní internetbanking, tak k němu dostanete unikátní čipovou kartu. Jedině sní se budete moc do bankovnictví přihlásit. Na počítač z kterého se budete přihlašovat si nejprve nainstalujte program SecureStore. Dále budete potřebovat Javu v nejnovější verzy a také program na čtení karte. Kartu poté připojte pomocí USB k počítači. Otevřete si IB pro firmy. Klikněte na přihlásit. Vyběhne Vám Java okno. Klikněte na RUN. Dále postupujte podle pokynů. Pak už stačí vypnit jen identifikační číslo a PIN a jste přihlášeni.

Do firemního bankovnictví se doporučujeme přihlašovat pouze na jednom počítači a jednom místě. Dbejte na to, aby byl počítač dobře zabezpečný, protože na něm budete přistupovat k firemním financím.

Ztráta hesla

Zapomínat je opravdu lické a tak se i Vám může stát, že heslo do IB zapomenete. Nic se neděje. Můžete si poměrně snadno a rychle vygenerovat nové. Stačí zavítat na tyto stránky a postupovat dle pokynů.

To by asi k IB bylo vše a doufáme, že jsme Vám tímto obsáhlým návodem pomohli.