Opět se Vám hlásíme ze světa finančních služeb a bankovnictví. Dnes jsme se rozhodli podívat na další českou společnost, jež má na tuzemském trhu bankovnictví podstatnou část klientely – Česká spořitelna a její projekt Era.

Era

Era je ve své podstatě sjednocující název pro všechny druhy služeb. Jako příklad můžeme zmínit Era hypotéka, díky které dostanete půjčku na bydlení se spoustou výhod, jako jsou půjčka do 100% hodnoty ručení nemovitosti, či třeba individuální úrokovou sazbu, na které se dohodnete s pracovníky na pobočce.

Osobní účet

Obecně se Era snaží zaujmout jednoduchostí a blízkým vztahem ke svým klientům.

V následujících několika řádcích si vše pokusíme ukázat na službě Era osobní účet.

Era osobní účet je v podstatě nejjednodušší účet, který má v sobě prakticky vše, co potřebujete. Nabízí neomezený přístup jak na pobočce, tak formou internetbankingu a smartbankingu, zvýhodněné poplatky pro studenty, seniory a hendikepované, či třeba vydání platební karty bez poplatku.

Na Era osobní účet máte sice úrokovou sazbu, ta ale dosahuje pouze 0,01%, čili je absolutně zanedbatelná i jen v porovnání s poplatky. Poplatek za vedení účtu – 34kč, výběr kartou – 35kč, ale třeba poplatek za vedení účtu – zdarma, či  platba u obchodníka platební kartou – rovněž zdarma.

Výhody

Pojďme se podívat na pár výhod, který ERA účet nabízí. Pardón za to slovíčko pár. Ono je jich více než pár pa dokonce jich je spoustu. První z nich je neomezený přístup účtu. Lze se tam dostat ze stolního počítače, tabeltu nebo smartphonu. Jediné co potřebujte je internetové připojení. Zdarma dostanete také bezkontaktní debitní kartu MasterCard. Používáním IB ušetříte spoustu peněz a ještě dostanete určité bonusy. Levnější poplatky pro studenty, seniory a handicapované jsou také dalším vítaným bonusem. V případě nedostatku peněz můžete využít kontokorent či sáhnout na váš spořící účet – ERA červené konto. Přihlásí-li se k EŘE i další vaši známí či rodinný příslušníci společně ušetříte na poplatcích.

Pozor od roku 2013 ERA pro nově založené účty přišla ještě s dalším bonusem. Era info na 3 měsíce zdarma, za aktivaci se Vám připíše bonus 150 Kč.

Podmínky, které musíte splňovat k založení účtu

Podmínek není opravdu mnoho ale i přesto pojďme si je zde vypsat. Osoba zakládající si účet musí být starší 10 let a být občanem České Republiky.

Tak to by asi bylo k osobnímu účtu vše.